İçeriğe geç

Yaşam Ayavefe Kimdir

dana’da başlayan bir çocukluğun tüm ülkeye yayılan güvenilir ismi Yaşam Ayavefe olacaktır. Uzun yıllar boyunca ailesi ile birlikte Adana’da yaşayan iş adamı için bu bölge çok değerli. Her şeyden önce insanını oldukça çalışkan ve enerjik buluyor. Ancak ekonomik koşullar neticesinde zor şartlarda yaşadıklarını da hatırlatıyor.

Hal böyle olunca kendisini memleketine karşı sorumlu hisseden biri. Şirketlerinin yönetim kurulunda olan kişiler de genellikle memleketlisi. Böylece yöredeki yaşayanların sorunlarında ortak bir dil yakalayacaklarına emin. Zaman zaman sadece eğitimi için memleketinden çıkmak zorunda kalmış. Ancak her seferinde daha çok proje ve hayal ile yine memleketine sarılmış bir iş adamı.

Yaşam Ayavefe’nin Hayat Hikayesi

1984 yılında Adana’da doğdu Yaşam Ayavefe ve orada büyüdü. Babasının işi gereğince kardeşleri ve annesiyle kalan iş adamının hikayesi çok tanıdık. Birçoğumuz gibi gayet normal bir ailede dünyaya geliyor. Üç kardeşler ve kendisi ortanca olan çocuktur.

Zaten aile olarak hep başarıdan başarıya koşan kişiler. Ancak Yaşam Bey için durum biraz daha farklı. Kendisi sürekli aklına gelen hayalleri hayata geçirmesi ile tanınıyor. Akrabaları ve yakın dostları onu böyle tanımlıyor. İlkokul yıllarında bile sosyal sorumluluk projesi için gönüllü olan bir çocuk.

Büyüdükçe bu konudaki hayalleri de büyüyor. Özellikle üniversite yıllarına geldiğinde arkadaşları ile hemen proje oluşturuyorlar. Sonrasında bunları aile şirketine anlatıyor. Derken hayaller bugün ki başarıyı beraberinde getiriyor.

Zaman içinde finans başarıları kazanmaya başladıkça iş bu sefer gençlere verilebilecek burs imkanlarına geliyor. Ancak bunlar için şirketin desteğine ihtiyacı olacaktır. Bu da daha çok çalışma ve üretim gerektiriyor.

İşte bu fikirden “Milaya Capital Şirketi” fikri de doğmuş oluyor. Artık sorumluluklar daha fazladır. Milaya şirket bünyesinde hemen projeler geliştirilmeye başlandı. Sonrasında inşaat ve mimari işler de alınarak kazanç sağlandı. Böylece girişimi ve üretimi seven başarılı gençler burs hakkı almaya başladılar. Eğitim konusunda bir yanının hep sürekli istekli olduğunu belirtiyor iş insanı Yaşam Ayavefe.

Milaya Şirket Projeleri

Bu şirketin açılmasıyla birlikte artık herkes için bir fırsat doğacaktır. Şirketin çalışanları, yönetim kurulu ve aile üyeleri başta gelecek. Sonrasında burs bekleyen gençler. Bunlar için Yaşam Ayavefe ismi artık bir marka değeri taşımalıdır.

Marka değeri için ilk iş ise güven konusudur. İnşaat projelerinde vaat ettiği tarih ve kalitede tüm teslimlerini gerçekleştirerek başladı. Özellikle son iki yapmış olduğu otel inşaatı mimari açıdan da dikkat çekti. Ancak bunlar Yaşam Ayavefe için yeterli değildi. İşin içine yazılım hizmetleri de dahil olmaya başladı. Bu konuda çift diploma eğitim alması büyük avantaj sağladı.

Hiç Bitmeyen Kariyer Yolculuğu

Kendisi için çalışma hayatında da eğitim hayatında da durmak diye bir şey yok. Bir Yaşam Ayavefe çalışanı iseniz bunu zaten bilirsiniz. Neredeyse haftanın her günü çalışıyor. Çünkü onun için çalışmak tatil yapmak gibi bir şey. Evli ve bir çocuk babasıdır. Çekirdek ailesi ile geçirdiği zamanlar dışında genellikle şirketinde yeni projelere bakıyor. Onun girişimci ruhunu yakından bilenler masasına sürekli yeni iş anlatımlarını bırakmayı ihmal etmiyor.

Artık sadece Adana ve Mersin’de olmak düşüncesinde de değil. Aynı zamanda ülkenin her şehrinde bir inşaat işi alabileceklerinin tüyosunu da veriyor. Ayrıca yurt dışında özellikle Kıbrıs’ta yaptığı otel inşaat kendisi için en iyi referanslarından bir tanesi. Gençlere hem okumalarını hem de eş zamanlı olarak çalışmalarını tavsiye ediyor. Böylece içinde yaşadıkları toplumu yakından tanıyacaklar ve doğru hizmet verecekler.