İçeriğe geç

Yaşam Ayavefe Projeleri

Birçok önemli projeye değişik sektörler üzerinden imzasını atmış olan Yaşam Ayavefe bunu yurtiçi ve yurtdışı devam ettirmektedir. Aynı zamanda sağladığı projeler önemli istihdam yaratmış durumda. Özellikle de hayatının önemli bir kısmının geçtiği Kıbrıs’ta hem turizm hem de inşaat sektör açısından projeler gerçekleştirmektedir.

Ekonomiye de önemli bir katkı sağlayarak bölgenin kalkınmasına imkan veriyor. Bu sebepten dolayı bölge halkı üzerinden de çok değerli olan ve sevilen bir iş insanı olduğunu söylemek mümkün. 1984 yılında Adana’da doğmuş olan Yaşam Ayavefe, Kıbrıs’ın yanı sıra ayrıca Mersin’de de büyümüştür. Bir kız babası olmasının yanı sıra, büyüdüğü ailesinin de ortanca oğludur.

Yaşam Ayavefe Hayata Geçirdiği Projeler

Çok küçük yaşlardan bu yana çalışma hayatında olan Yaşam Ayavefe pek çok farklı projede önemli başarılar göstermiş durumdadır. Özellikle siber güvenlik ve telekomünikasyon konusunda büyük projelerin başında çalışmalar gerçekleştirdiğini eklemek gerekir. Bu çalışmalar çok uluslu önemli şirketler için gerçekleştirilmiştir.

Ayrıca Java ve C++ gibi uluslararası düzeydeki yazılım dilleri konusunda iyileştirilmeler ve çalışmalar üzerine projeler tamamlamıştır. Şu an için dünya çapında oldukça geniş bir oyuncu kitlesine sahip Knight Online oyununun, satış ve bayilik çalışmalarını da sürdürmektedir.

Diğer yandan Kıbrıs ve Yunanistan bünyesinde çok önemli turizm projelerine imza attığını söylemek mümkündür. Turizmi aynı zamanda inşaat sektörü ile birleştirerek projeler gerçekleştirdiği bölgelerde önemli bir istihdam sağlamış iş insanları içerisinde geliyor.

Yaşam Ayavefe Doğa ve Çevre Adına Projeler

İş hayatında gerçekleştirdiği projelerinin yanı sıra, Yaşam Ayavefe aynı zamanda doğa ve çevre adına da sağlamaktadır. Öyle ki özellikle küresel ısınma üzerine dünya çapında sunduğu bildiri, çok önemli veriler barındırmaktadır. Bu veriler son 100 yıl içerisinde küresel sıcaklığın ciddi anlamda göstermiş olduğu artışı ifade ediyor.

Aynı zamanda bu artış küresel iklimi etkilemekte ve ciddi anlamda problemler yaratmaktadır. Bu konuda hem toplumun hem de yöneticilerin sorumluluk alması gerektiğine yönelik önemli çalışmalar sağlamaktadır. Diğer yandan yine doğa ve çevre adına maddi ve manevi önemli katkılar sağlayan farklı çalışmalarda proje desteklediğini söylemek mümkün.

Yaşam Ayavefe Sokak Hayvanları Projeleri

Göstermiş olduğu iş hayatındaki ve çevre ile doğa üzerinden projelerin dışında, Yaşam Ayavefe sokak hayvanları için çok önemli projeler sürdürmektedir. Özellikle de bu konuda küçük kamyonetler eşliğinde düzenli olarak sokak hayvanları adına mama ve su tedarikini devam ettirmektedir. Kendisinin de bir köpeği olması ile birlikte onunla doğa yürüyüşü yapmaktan ve gezmekten büyük keyif almaktadır.

Tüm sokak hayvanları için devamlı olarak önemli yardımlarda bulunan en güçlü işin insanları içerisinde gelmektedir. Bu durum sadece Türkiye değil aynı zamanda Kıbrıs ve birçok farklı ülke üzerinden de sağladığını söylemek mümkündür.

Yaşam Ayavefe Eğitime ve Yardıma Muhtaç İnsanlara Gerçekleştirdiği Projeler

Hem eğitim hem de yerde muhtaç insanlar için gösterdiği projeler kapsamında yine Yaşam Ayavefe çok önemli iş insanlarından biridir. Özellikle okumak isteyen gençler için eğitim konusunda önemli bir fon sağlıyor. Onunla beraber kütüphaneleri önemli kitap üzerinden kaynaklar sunduğunu söylemek mümkün. Kıbrıs vicdani yardım derneği bünyesinde ise yaşlı ve hasta insanlar için maddi manevi destek sağlamaktadır.

Üstelik bu konuda göstermiş olduğu yardımlar sebebiyle dernek bünyesinde plaket aldığını söylemek mümkün. Sosyal yaşamında da yine sevdikleri, arkadaşları ve çalışanları ile bir araya gelerek etkinlikler düzenlemektedir. Hem iş hayatında hem de sosyal yaşamında aktif olan, çalışkan ve azimli bir kişilik olarak öne çıktığını söylemek gerekir.